Krok w przedsiębiorczość – nowoczesny podręcznik do podstaw przedsiębiorczości

Podstawy przedsiębiorczości w wielu szkołach są traktowanie mocno po macoszemu, a szkoda, bo przedmiot ten stanowi niepowtarzalną szansę na nauczenie uczniów praktycznych umiejętności, które przydadzą się później w życiu codziennym. W końcu wiedza o tym, jak wypełnić deklarację podatkową, czy jak założyć firmę i czym różnią się od siebie poszczególnie rodzaje przedsiębiorstw przydaje się niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej. “Krok w przedsiębiorczość (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl)” to nowoczesny podręcznik od wydawnictwa Nowa Era, który ułatwi prowadzenie zajęć i stanowi trafny wybór dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości!

Krok w przedsiębiorczość – o ekonomii w praktyce

“Krok w przedsiębiorczość” zawiera wszystkie najważniejsze informacje zawarte w programie nauczania podstaw przedsiębiorczości. Podręcznik wyjaśnia nawet najbardziej złożone zagadnienia korzystając z licznych elementów graficznych oraz danych statystycznych, a także umożliwia utrwalenie zdobytej wiedzy dzięki dodatkowym zadaniom. Co istotne, wydawnictwo zadbało o regularne uzupełnianie pozycji, dzięki czemu “Krok w przedsiębiorczość” zawiera aktualne informacje z zakresu prawa pracy, podatków, a także możliwie najnowsze dane statystyczne. To bardzo ważne, bo przepisy ciągle się zmieniają, co dotyczy także np. wysokości płacy minimalnej. W końcu warto, by uczniowie mieli dostęp do najnowszych możliwych informacji, a podręcznik Nowej Ery im to umożliwia!

Jak uczyć podstaw przedsiębiorczości?

Twórcy “Kroku w przedsiębiorczość” zaproponowali szereg dodatkowych aktywności, które mogą ułatwić prowadzenie zajęć z podstaw przedsiębiorczości. Tematyka zajęć aż prosi się o prace grupowe i różne eksperymenty, mające za zadanie urozmaicenie zajęć i zainteresowanie nimi uczniów. Podręcznik w łatwy sposób tłumaczy skomplikowane zagadnienia, np. kwestie związane z pieniędzmi. Oczywiście planując lekcje nie należy opierać się tylko na nim – warto sprawić, by książka stanowiła ciekawe uzupełnienie prowadzonych zajęć, po które uczniowie sięgają po zakończeniu lekcji.