Jak dobrze nauczyć się przedsiębiorczości?

Czy nauka przedsiębiorczości może być ciekawa? Według twórców podręcznika krok w przedsiębiorczość jak najbardziej. Aby jednak poznawanie tej dziedziny wiedzy było faktycznie atrakcyjne, należy skupić się jak najbardziej na elementach praktycznych. Ten podręcznik dla uczniów szkół ponadpodstawowych opiera się zarówno na teorii, jak i praktyce. Jednocześnie znajdziemy w nim wiele przykładów z życia wziętych, które pozwolą uczniom zrozumieć bardziej skomplikowane przedsiębiorcze kwestie. 

Nauka przedsiębiorczości

Przedsiębiorczość to ważna i niezwykle praktyczna nauka, która przyda nam się w życiu codziennym i zawodowym. Jej poznanie ułatwi nam również start w dorosłość, a dotąd nierozumiane zagadnienia staną się w pełni jasne i klarowne. Krok w przedsiębiorczość to podręcznik skupiający się na podstawach przedsiębiorczości, tak więc nie znajdziemy w nim nic, czego nie będziemy w stanie zrozumieć. Jeśli jednak okaże się, że jakieś zagadnienie sprawia nam problem, możemy spojrzeć na jego przedstawienie w formie przykładu. Twórcy postarali się o to, aby takie przykłady były proste i jak najbliższe naszej codzienności, dzięki czemu szybciej przyswoimy wiedzę. W dodatku, coś, co jest dla nas w pełni zrozumiałe, dużo łatwiej jest wytłumaczyć, szczególnie gdy możemy sobie działanie danej zasady wyobrazić. 

Umiejętności ekonomiczne

Krok w przedsiębiorczość to podręcznik zwiększający nasze umiejętności ekonomiczne oraz ułatwiający poruszanie się po prawniczych kwestiach. Co więcej, dzięki tej książce nauczymy się też poprawnie odczytywać i analizować dane statystyczne. 

Czym wyróżnia się podręcznik pod tytułem Krok w przedsiębiorczość:

– podręcznik jest aktualny, jeśli chodzi o zmiany w prawie polskim,

– zagadnienia teoretyczne, praktyczne i dużo grafik,

– dedykowany jest uczniom szkół ponadpodstawowych,

– świetne wprowadzenie do świata przedsiębiorczości,

– zadania o różnym stopniu trudności,

– zachęta do pracy w domu,

– wiele przykładów z życia wziętych.